E-Mail | 
english
german
piex rent car

Piex Rent A Car İzmir Müşteri Hizmetleri

+90 232 251 11 12

online-rezervasyon
Alış Yeri:
Teslim Yeri:
Alış Tarihi:
alis-tarihi
İade Tarihi:
alis-tarihi
Piex Rent A Car İzmir :
Telefon : +90 232 251 11 12
Faks : +90 232 251 30 33
Mobil : +90 533 777 71 35
E-Mail : info@piex.com.tr
Adres : Atıfbey Mah.Etiler Cad No:27 Gaziemir / İZMİR

ARAÇ KİRALAMA BİLGİ BANKASI
Piex Rent a Car araç kiralama hakkında bilgiler, makaleler

Kiralama Koşulları


Kiralama Koşulları

Ehliyet ve Yaş:

-Ekonomik grup araçlar için 21 yaş

-Orta grup araçlar için 25 yaş

-Üst grup araçlar için 27 yaş

-Lüx grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak.

 Ehliyet süresi:

- Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık

- Orta grup araçlar için en az 3 yıllık

- Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olmak

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz.

Not: Araçlarımız sınırsız km değildir..günlük km kullanım ile ilgili 0 232 251 11 12 numaralı telefon numarasından bilgi alabilirsiniz..

 Fiyatlar:
Fiyatlara bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahil olup % 18 Katma Değer Vergisi (K.D.V.) hariçtir. Yakıt kiralayana aittir. Şöförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir. 48 saat önceden bildirmek koşuluyla çocuk koltuğu ve navigasyon kiralanabilir.

 Ödeme:
Yaklaşık kira bedelinin %30 fazlası (en az EURO 200.-) araç tesliminde depozit olarak alınır. En kısa kiralama 24 saat olup, gecikme halinde, her ek saat için, uygulanan ücretin 1/3 ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır.

Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açacaktır.

Yakıt:

Araçlar mümkün olduğunca dolu depo teslim edilir ve dolu depo teslim alınmak istenir. Alış yakıt seviyesi ile teslim yakıt seviyesi arasındaki yakıt farkı teslim anındaki yakıt fiyatlarına bağlı olarak %25- %30 arasında bir servis ücreti de eklenerek kiralayandan talep edilecektir. Aracın alındığı yakıt seviyesi ile teslim edilmesi kiralayan açısından çok daha ekonomik olacaktır.

İlave Sürücü:

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ( depozit ön şartı hariç ) bir kontrata 3 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir. 3. sürücüden sonraki her bir sürücü için 6 YTL/gün tutarında bir ücret talep edilir.

Kira Kontratında Değişiklik Talepleri:

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve üceti mail order ile tahsil edilirek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın PIEX rent a car ofislerinden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

- Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)
- Dönüş istasyonunun değişikliği
- Araç grubu değişikliği
- Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
- Saat Farkı


Diğer Operasyonel Ekstralar:

Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sigorta:
Arçalarda hasar meydana gelmesi durumunda, kiralayan kişi, A, B, C grup araçlar için 12.000 Euro, D,F,P grup araçlar için 14.000. Euro, H,T grup araçlar için 20.000. Euro'ya kadar olan hasarı ödemekle sorumludur. Kiracının fiyat tarifesinde belirtilen sigorta bedelini ödemesi halinde hasar sorumluluğu kalkar. Hasarın araç gruplarına göre belirtilen tutarları ile lastik yarılmaları, cam ve far kırılmaları ve stepne çalınması sigorta kapsamı dışındadır. Fiyat tarifesinde belirtilen LCF sigorta bedeli ödenmesi halinde bu sorumluluklar kalkar.

Ancak sigortaların geçerli olabilmesi için; trafik kaza zaptı ve alkol raporunun hemen tutturulması ve 48 saat içinde en yakın PIEX ofisine ulaştırılması, kazada tamamen kusurlu olunmaması ve aracın alkollü veya uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde, aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur.

Sigorta bedelinin ödenmemesi ve kiralanan aracın çalınması durumunda kiracı, araç bulunmazsa aracın o günkü 0 km. anahtar teslimi resmi satış bedelini ödemekle yükümlüdür. Kiracı dışında aracı ikinci şahsın kullanabilmesi, ancak geçerli kimlik ve ehliyetin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Aksi halde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur.

Teslim Bırakma:
PIEX Rent A Car bürolarının bulunduğu kent sınırları içinde araç teslim ve bırakma ücretsizdir. Bazı kentlerde, önceden haber vermek koşulu ile teslim ve bırakma otel, iş yeri, havalimanı, liman, gar, otogar vb. gibi yerlerde yapılabilir. Piex rent a car bürosunun bulunmadığı kentlerde teslim ve bırakma istenirse, en yakın Piex Rent A Car bürosuna olan uzaklık üzerinden km. başına ücret alınır. Aracın teslim alındığı şehirden başka bi şehirde iade edilmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır. 

Tek Yön Ücreti

Aracın beliritilen istasyonlardan farklı bir noktada kiralanmak veya teslim edilmek istenmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır. (Lütfen uygunluk için sorunuz)
0 - 50 km                     40.00 TL
0 - 80 km                     60.00 TL
0 - 100 km                   80.00 TL
100 - 150 km             130.00 TL
150 km ve üzeri için bilgi alınız.

Trafik Cezaları:
Trafik ve otoyol, köprü geçiş cezaları müşteriye aittir. Araçların trafik tarafından alıkonulması durumunda bu süre kiralama süresine dahil edilir.

Önemli:Sigorta Geçerlilik Koşulları

Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsam dışında kalacaktır:
- Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
- Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
- Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller), - Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
- Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
- Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
- Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
- Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması, - Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi.
- Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
- Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
- Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası içerisine dahil değildir. Bu sigorta ayrıca satın alınabilir.
- 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.

Piex rent a car Fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler

Tam Kaza Sigortası

Kaza durumunda, 500 TL' lik kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracağı gibi, çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen 500 TL .'ye kadar olan hasarları (park yeri, lastik -cam- far hasarları vb) müşteri beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alır.15 TL /gün ödenerek bu sigorta satın alınabilir.

Lastik Cam Far Sigortası LCF

Aracın camları ve lastiklerinde bir hasar olması risklerini kapsar.Günlük 6 YTL/gün ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz.

Rezervasyon Şartları:

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:
Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.

Sitemizde görmüş olduğunuz tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası,sınırsız kilometre(yasal poliçe sınırları içinde)kullanımı dahildir.

Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında "mail order" veya "hesaba havale" yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir.

Peşin ödemeli rezervasyonlarda; Yapılmış olan rezervasyonların iptali halinde, aracın teslim alınacak olduğu zamandan en az 72 saat öncesine kadar 70 TL, bu süreden yani 72 saatten daha az kalan sürelerde iptal edilmesi veya kiralama şartlarına uyulmamasından ötürü aracın teslim edilememesi halinde rezervasyonu yapılan aracın üç (3) günlük kira bedeli tahsil edilir. İptal bildirimleri yazılı olarak: Faks: +90 232 251 30 33, e-posta: info@piex.com.tr adreslerine yapılmalıdır.

Rezervasyon ve kiralama aşamasındaki kiralama gününde bir değişiklik olması halinde günlük kira ücreti %25 artırılarak hesaplanır.

Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır.

Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan "mail order" veya "hesaba havale" ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz. Nakit ödeme yapılsa dahi kredi kartınızdan kiraladığınız araç grubuna göre değişmekle birlikte 400 YTL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir.

Kiralama bedelinin şirketiniz tarafından "faturalama karşılığı ödeme" ( Cari Hesap ) yöntemiyle ödenmesini istiyorsanız Cari Hesap Sözleşmesini doldurup bize ulaştırmanız halinde, muhasebe departmanımız konuyla ilgili şirketinizin ilgili kişileriyle temasa geçecektir.

Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar "Araç Kiralayabilme Şartları", "Fiyat Koşulları" ve "Site Kullanım Şartları"nın tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir

Piex Rent A Car - 2011